Meci pe muchie de cuţit, victorie muncită. CSM Târgu Jiu a înscris cu 10 secunde înainte de final şi a câştigat

Senioarele Clubului Sportiv Municipal Târgu Jiu au reuşit, duminică, să întoarcă scorul într-un meci electrizant în care au întâlnit formaţia Naţional Râmnicu Vâlcea. Gorjencele au terminat prima repriză la egalitate 11-11, însă deja cu o pierdere importantă, Elena Lema, venită de la CSM Bucureşti, accidentându-se după câteva minute de joc. Vâlcencele au preluat controlul în a doua repriză şi totul părea decis, în tabăra CSM intervenind şi accidentarea Biancăi Chiriţă. Cu un avantaj de patru goluri pe tabela de marcaj în dreptul handbalistelor din Râmnicu Vâlcea, meciul părea jucat, în condiţiile în care formaţia din Târgu Jiu pierduse şi două jucătoare, ambele accidentate. Semnalul iureşului l-a dat portăriţa Alina Ciuchiatu care s-a încăpăţânat să închidă poarta, apărarea a simţit momentul şi s-a bătut pentru fiecare minge, iar Liana Frunză a închis tabela, cu doar 10 secunde înainte de finalul jocului. 23-22, scor final, şi gorjencele se ”aşează” confortabil pe locul 3 Seria C a Diviziei A, la egalitate cu cea de-a doua clasată, CS Activ Prahova Ploieşti.

Articolul precedentPartidul lui Cătălin Ivan capătă anvergură în Gorj. Organizaţie ADN şi la Plopşoru
Articolul următorPonta vrea concedieri masive: Nu sunt bani. Păcatul lui Dăncilă şi Teodorovici, au promis ce nu aveau