Mihai Rotaru: Jucătorii au dezamăgit! Sunt supărat. Noi vrem să creștem campioni

Mihai Rotaru, unul dintre investitorii de la CSU Craiova, a răbufnit după ce echipa sa a pierdut sâmbătă la Botoșani, scor 0-1.

Aveam cu totul și cu totul alte așteptări de la primul meci. Sunt mai mult decât dezamăgit, sunt supărat! Mă bazam pe modul în care s-au prezentat în cantonament, pregătirea, meciurile amicale. Am avut trei adversari foarte buni și am avut două victorii și un egal. Toți aveau încredere.

A doua repriză a fost acceptabilă, dar în prima repriză n-am recunoscut nimic din ce am văzut în perioada de pregătire. Jucătorii au dezamăgit!

FCSB a câștigat printr-o conjunctură aseară, la fel de bine putea să câștige Hermannstadt. Vom avea un meci foarte greu cu Hermannstadt, dar e obligatoriu să câștigăm, dacă vrem să privim către primele trei locuri.

N-avem restanțe față de jucători. Din păcate, depindem de mentalul unor jucători într-un anumit moment. Staff-ul știe cel mai bine ce trebuie să facă, cine are psihic de campion, pentru că noi vrem să creștem campioni”, a declarat omul de afaceri.

Articolul precedentProtest în minerit
Articolul următorSe întâmplă în România: Beți criță, au plecat de pe ogor, cu tractorul cu plug, la mall