Radu Miruță, ministrul Apărării, transmite că Armata României, dincolo de nevoia de persfecționare și de dotare, ”are ceva ce nu poate fi cumpărat: oameni care își iubesc țara și care cred în misiunea lor‘‘.
Acesta mulțumește, în urma unor întâlniri, mai multor oficiali din Ministerul Apărării Naționale, pentru seriozitatea cu care își execută serviciul.
”Suntem mulţi cei care credem într-o Românie europeană, occidentală, puternică şi respectată. O Românie a libertăţii, a meritului, a dreptăţii şi a echităţii. O Românie care nu are nevoie de patriotism de decor, pentru că are deja suficiente motive reale de mândrie, motive care nu sunt inventate, nu sunt umflate artificial, ci fac parte din ceea ce suntem”, scrie, pe facebook, ministrul.






























