Un bărbat de 73 de ani, din Târgu Jiu, a fost salvat, duminică, în urma unei acțiuni contracronometru, după ce a căzut în apele Jiului, în zona podului spre Insuliță, de lângă Parcul Central. Au intervenit pompierii de la Detașamentul Târgu Jiu și l-au scos la mal pe cel aflat într-o ipostază extrem de periculoasă pentru existanța sa.
”Intervenție a pompierilor la podul Jiului din Târgu Jiu. Un bărbat de 73 de ani a căzut în Jiu, iar un cetățean a sunat la 112. La fața locului s-au deplasat mai multe echipaje specializate din cadrul Detașamentului de Pompieri Târgu Jiu precum și din cadrul Serviciului Județean de Ambulanță. Din fericire, bărbatul a fost scos, este conștient, cooperant și urmează să fie transportat la UPU Tg-Jiu”, transmite ISU Gorj.

































