Pandurii au pierdut şi la Târgovişte

Echipa fanion a Gorjului nu a oferit o surpriză în ultima etapă a ligii secunde. Pandurii Târgu Jiu a terminat în genunchi anul, după ce a fost învinsă de către formatia din Târgovişte, scor 1-0. Cu o situaţie dezastruoasă  în clasament, fără victorie de 14 meciuri oficiale, gorjenii au fost tăvăliţi în nămolul de la Chindia, unde au primit gol rapid. Neguţ a marcat în minutul 7, după o centrare a lui Nisipeanu. Pandurii au încercat, fără succes, să revină în meci, singurele oportunităţi reale de gol, venind în prima parte, după şuturile lui Şendroiu şi Dănăricu, o dublă ocazie consemnată în minutul 27. Gazdele au ratat desprinderea în partea a două, iar gorjenilor le-a lipsit ultima pasă. Pandurii au încheiat anul pe locul 19 în clasament, şi asta doar datorită faptului că Olimpia Satu Mare, lanterna roşie a campionatului, a fost penalizată de FRF. Echipa noastră a fost pregătită de 5 tehnicieni,  şi a acumulat doar 18 puncte în 21 de runde.