Program complet EURO 2020. Ce meciuri se dispută în România

 

Bucureștiul va găzdui trei meciuri din Grupa C de la EURO 2020. Din grupă fac parte Olanda, Austria, Ucraina și Macedonia de Nord.

Partide care se vor disputa în Capitală:

Austria – Macedonia de Nord, duminică, 14 iunie, ora 15:00

Macedonia – Ucraina, 18 iunie, ora 15:00

Ucraina – Austria, 22 iunie, ora 18:00

Tot la București se va disputa a șasea optime, cea în care se va întâlni locul 1 din grupa F cu locul 3 din grupa A, B sau C. Din Grupa F fac parte trei granzi, Portugalia, Franța și Germania. Meciul va avea loc la ora 21:00.

 

PROGRAM COMPLET EURO 202O

 

 

Vineri, 12 iunie

Grupa A: Italia – Turcia (21:00, Roma)

Sâmbătă, 13 iunie

Grupa A: Ţara Galilor – Elveţia (15:00, Baku)
Grupa B: Danemarca – Finlanda (18:00, Copenhaga)
Grupa B: Belgia – Rusia (21:00, St Petersburg)

Duminică, 14 iunie

Grupa D: Anglia – Croaţia (15:00, Londra)
Grupa C: Austria – Macedonia de Nord (18:00, Bucureşti)
Grupa C: Olanda – Ucraina (21:00, Amsterdam)

Luni, 15 iunie

Grupa D: Scoția – Cehia (15:00, Glasgow)
Grupa E: Polonia –  Slovacia (18:00, Dublin)
Grupa E: Spania – Suedia (21:00, Bilbao)

Marţi, 16 iunie

Grupa F: Ungaria  – Portugalia (18:00, Budapesta)
Grupa F: Franţa – Germania (21:00, Munchen)

Miercuri, 17 iunie

Grupa B: Finlanda – Rusia (15:00, St Petersburg)
Grupa A: Turcia – Ţara Galilor (18:00, Baku)
Grupa A: Italia – Elveţia (21:00, Roma)

Joi, 18 iunie

Grupa C: Ucraina – Macedonia de Nord (15:00, Bucureşti)
Grupa B: Danemarca – Belgia (18:00, Copenhaga)
Grupa C: Olanda – Austria (21:00, Amsterdam)

Vineri, 19 iunie

Grupa E: Suedia –  Slovacia (15:00, Dublin)
Grupa D: Croaţia – Cehia (18:00, Glasgow)
Grupa D: Anglia – Scoția (21:00, Londra)

Sâmbătă, 20 iunie

Grupa F: Ungaria – Franţa (15:00, Budapesta)
Grupa F: Portugalia – Germania (18:00, Munchen)
Grupa E: Spania – Polonia (21:00, Bilbao)

Duminică, 21 iunie

Grupa A: Italia – Ţara Galilor (18:00, Roma)
Grupa A: Elveţia – Turcia (18:00, Baku)

Luni, 22 iunie

Grupa C: Macedonia de Nord – Olanda (18:00, Amsterdam)
Grupa C: Ucraina – Austria (18:00, Bucureşti)
Grupa B: Rusia – Danemarca (21:00, Copenhaga)
Grupa B: Finlanda – Belgia (21:00, St Petersburg)

Marţi, 23 iunie

Grupa D: Cehia – Anglia (21:00, Londra)
Grupa D: Croaţia – Scoția (21:00, Glasgow)

Miercuri, 24 iunie

Grupa E: Slovacia – Spania (18:00, Bilbao)
Grupa E: Suedia – Polonia (18:00, Dublin)
Grupa F: Germania – Ungaria (21:00, Munchen)
Grupa F: Portugalia – Franţa (21:00, Budapesta)

*Se califică primele două locuri din fiecare grupă, plus cele mai bune patru echipe clasate pe locul trei.

Optimile EURO 2020

Sâmbătă, 27 iunie

1: 2A – 2B (18:00, Amsterdam)
2: 1A – 2C (21:00, Londra)

Duminică, 28 iunie

3: 1C – 3D/E/F (18:00, Budapesta)
4: 1B – 3A/D/E/F (21:00, Bilbao)

Luni, 29 iunie

5: 2D – 2E (18:00, Copenhaga)
6: 1F – 3A/B/C (21:00, Bucureşti)

Marţi, 30 iunie

7: 1D – 2F (18:00, Dublin)
8: 1E – 3A/B/C/D (21:00. Glasgow)

Sferturile EURO 2020

Vineri, 3 iulie

Sfert 1: Câştigătoarea optimii 6 – Câştigătoarea optimii 5 (18:00, Sankt Petersburg)
Sfert 2: Câştigătoarea optimii 4 – Câştigătoarea optimii 2 (21:00, Munchen)

Sâmbătă, 4 iulie

Sfert 3: Câştigătoarea optimii 1 – Câştigătoarea optimii 3 (18:00, Baku)
Sfert 4: Câştigătoarea optimii 8 – Câştigătoarea optimii 7 (21:00, Roma)

Semifinale EURO 2020

Marţi, 7 iulie

Semifinala 1: Câştigătoarea sfertului 1 – Câştigătoarea sfertului 2 (21:00, Londra)

Miercuri, 8 iulie

Semifinala 2: Câştigătoarea sfertului 4 – Câştigătoarea sfertului 3 (21:00, Londra)

Finala EURO 2020

Duminică, 12 iulie:

 Câştigătoarea semifinalei 1 – Câştigătoarea semifinalei 2 (21:00, Londra)