Sorana Cîrstea are șansa ei! Cu cine joacă, în această seara, semifinala de la Miami

Jucătoarea cehă Petra Kvitova (locul 12 WTA), s-a calificat, joi seara, în semifinalele turneului WTA 1000 de la Miami, fază în care o va întâlni pe românca Sorana Cîrstea.
Kvitova a învins-o în sferturi pe rusoaica Ekaterina Alexandrova (locul 18 WTA), scor 6-4, 3-6, 6-3, în două ore şi 12 minute.
Cîrstea şi Kvitova au mai fost adversare de zece ori. Românca s-a impus în patru meciuri.
Meciul se va disputa vineri, nu mai devreme de ora 22:00, și va fi transmis în direct la Digi Sport 2.
Articolul precedentHandbal: CSM Târgu Jiu, meci egal cu HC Zalău. Punct important în economia clasamentului
Articolul următorTârgu Jiu: A năpustit pe o mașină parcată și a amenințat proprietarul, după care, băut la volan, a încercat să se facă nevăzut