U Craiova câștigă greu cu FC Argeș. Juveții au în față barajul cu FC Voluntari. Când se dispută meciul

FC U Craiova a învins FC Argeş, scor 2-1 (2-0), duminică seară, în Bănie, într-un meci cadrul etapei a VIII-a din play out-ul Superligii.
Golurile oltenilor au fost marcate de Aurelian Chiţu (minutele 13 și 31). Oaspeții au redus din diferență prin Zebic (minutul 58).
Pentru următoarea etapă (ultima a play out-ului), juveții se deplasează la Arad, acolo unde, vineri, vor întâlni UTA.
Barajul cu FC Voluntari, partidă care poate duce la un meci decisiv pentru Conferece League, se va disputa duminică, 28 mai, într-un singur tur, pe terenul cele mai bine clasate formații la sfârșitul play out-ului.

Nicolo Napoli: Important este că am câștigat

Am început bine, am făcut 2-0. Am vorbit cu băieții, le-am spus că e un meci foarte dificil. Așa a fost, dar important este că am câștigat. Pentru mine, nu a fost roșu, dar arbitrul a acordat, iar VAR-ul a intervenit.

Încercăm să obținem victorii pentru a ajunge cât mai sus posibil.

Avem două zile la dispoziție să vedem cum se simt jucătorii, iar apoi voi decide cine va juca și cine nu.

Popa nu a mai jucat de mult timp, dar a făcut o treabă bună. Chițu s-a descurcat foarte bine, a dat două goluri, putea marca trei, dar a muncit foarte mult pentru echipă”, a spus, după joc, antrenorul U Craiova.

Articolul precedentAgenții de presă: Erdogan a câștigat majoritatea în Parlament. Posibil tur II la prezidențiale
Articolul următorMascați cu cagule, fani ai echipei lui Mihai Rotaru, atac cu toporișca în centrul Craiovei