Medalii pentru sportivii gorjeni, la campionatele balcanice din Turcia

Atleții de la C.S. Pandurii Târgu Jiu au demonstrat încă o dată că sunt sportivii reprezentativi ai clubului gorjean.
Doi dintre elevii antrenorului Ion Bură s-au întors medaliați de la campionatele balcanice de cros, desfășurate sâmbătă în localitatea Canakkale, Turcia, ambii câștigând medalii atât individual, cât și cu echipa.
 La Under-23, feminin, gorjeanca Andreea Pîșcu a obținut medalia de aur, după ce a terminat cursa de șase kilometri în 22 de minute și 34 de secunde.
 Adrian Garcea, la juniori,  a terminat cursa de șase kilometri cu un timp ce la poziționat pe locul trei, cele 19 minute și 43 de secunde asigurându-i medalia de bronz.
Cei doi sportivi de la C.S. Pandurii au obținut și argintul pe echipe, România clasându-se pe locul doi, după țara organizatoare, Turcia.
Articolul precedentȘeful Poliției Române, la prezidiu cu un inculpat!